לצאת מהפריים > אימון שותפים

אימון שותפים
אימון לשותפים בתחילת הדרך או לשותפים ותיקים, 
להצלחה נינוחה של השותפות ביניהם.

שותפים הם אנשים, שונים זה מזה המתאחדים כדי ליצור יחד דבר חדש - השותפות.

הסיבות שלהם ליצירת שותפות הן רבות ומגוונות. זה יכול להיות כדי להתחלק באחריות, לתמוך זה בזה, להתחלק במשימות, בשביל סיעור מוחות, להתחלק במשאבים, כדי לייצר לעצמם מחויבות גבוהה יותר, או כדי לא להיות לבד.
אך השותפות מביאה איתה גם אתגרים: להתמודד עם מישהו בעל תפיסת עולם שונה ודעה שונה משלך, שעליך להתחשב בדעתו, לוותר לפעמים, לקבל יחד החלטות משותפות לגבי הדרך, המשאבים וסדרי העדיפויות. להאמין ולסמוך על השותף, ולפעמים אפילו התמודדות עם האיום של אפשרות פירוק השותפות.

אנחנו כל הזמן משתנים. שותפות היא הזדמנות להתפתחות אישית ולפריצות דרך של כל אחד מהשותפים:
הויתור על הדעות לגבי השותף האחר, ההקשבה אליו כגדול ומסוגל, היכולת 'להיכנס לנעליו', ולזכור שגם אני הייתי או אולי אהיה במצב דומה בזמן אחר.
האימון מאפשר לכל אחד מהשותפים להיות מנהיג בתוך השותפות, ליהנות ממנה, לחגוג אותה ולהפיק את המיטב.


חלק מהפעילות העסקית שלה עושה ערגה אל עמי עם שותפים, מה שמהווה עבורה הזדמנות להתפתחות אישית ועסקית כאחד.
יחד עם שותפיה, היא חוותה באופן אישי את תרומת האימון לפעילותם המשותפת.
ניסיונה באימון שותפים מאפשר לה לראות את התהליך כמאפשר עצירה, התבוננות ויצירת בהירות הדדית לגבי התמונה הרצויה של השותפות,
האימון מאפשר להבין טוב יותר ולהיזכר למה נועדה השותפות מלכתחילה וכן הוא מאפשר לשותפים להתנהל כשהפוקוס הוא על טובת השותפות. 

נושאים אפשריים לאימון
• יצירת חזון משותף: מי אנחנו הולכים להיות, מה אנחנו רוצים להשיג. נוצרת בהירות בתמונת היעד הרצוי אותה רואה כל אחד מהשותפים, במטרה להביא אותם לראות בסופו של דבר את אותה תמונה.
• חשיפת ערכים שלכל אחד מהם,  ונוצרת בחירה של ערך משמעותי משותף, יחד עם התבוננות משותפת איך ערך זה יבוא לידי ביטוי במציאות, איך הוא יכובד, עד כמה הוא בא היום לידי ביטוי ומה נדרש כדי שהוא יבוא עוד יותר לידי ביטוי.
• יצירת בהירות והסכמה ביניהם על היעדים, על הדרך להתקדם ולהגיע אליהם, ועל תוכנית העבודה המשותפת. מתפתחת ערבות הדדית להצלחה, המחויבות והאחריות מתגברות, כשהפוקוס הוא על טובת השותפות, לפני הכול.
• פיתוח מיומנויות תקשורת: פתוחה, המבוססת על מיומנויות הקשבה ומאפשרת הצפה של זוויות ראייה והתייחסות שונות. שכל שותף יביע את עצמו בחופשיות ובאותנטיות, יוכל לבקש בקשות ישירות. השותפים יכירו זה את זה, והייחודיות של כל אחד מהם תבוא לידי ביטוי, מתוך ראייה שמי שהוא, זו בדיוק התרומה שהשותפות זקוקה לה, ושזה מה שיוצר את 'השלם גדול מסך חלקיו'. פיתוח היכולת לתת משוב אפקטיבי זה לזה.
• עריכת בהירות לגבי חלוקת התפקידים בשותפות.


  אחד על אחד אימון אישי ועסקי  
  אימון שותפים  
  אימון לעבודה מהבית  
  אימון קבוצתי למטפלים הוליסטים  
  אתרים מומלצים  

פותח ע"י סופטמדיה בניית אתרים